KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14052079
nr 1405 2079
Suzanne Nessim
(f. 1944), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 18/60. Motivet: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 56x56 cm
Suzanne Nessim, född 1944 i Malmö, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:50:35
17/6 23:21:33
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Suzanne Nessim
Läs mer om Suzanne Nessim